Give-away i anledning af nyt blogdesign

Den 9. april 2006 skrev jeg mit første indlæg her på bloggen. Siden er der kommet over 1000 indlæg til, og de har samlet set fået næsten 2500 kommentarer! Det mest kommenterede indlæg har 156 kommentarer. Det handler om takster for rejsegodtgørelse og diæter.

Jeg har altid bestræbt mig på, at læserne af bloggen kunne hente praktiske værktøjer her, og det er da også blevet til en del downloads. De mest populære er en køreplan for bogholderiet og et regneark til beregning af goodwill.

Nu har bloggen fået nyt design (igen), og det vil jeg gerne fejre med en give-away.

Skriv i kommentarfeltet herunder inden d. 24. juni 2014 kl. 12, hvilken bog fra Regnskabsskolens webshop, du kunne tænke dig, så trækker jeg lod og sender den ønskede bog til vinderen.

Og tusind tak fordi du følger bloggen. Uden dig var der jo ikke noget ved at skrive.

15 Replies to “Give-away i anledning af nyt blogdesign”

  1. Tillykke med det nye layout – og tak for mange gode indlæg!

  2. Tillykke med fornyelsen!
    Dejligt med en rigtig brugbar blog.

  3. Hej Anette. Tak for et godt infomøde hos Regnskabsskolen i dag. Jeg vil gerne vinde “Bogen om skat for selvstændige”, hvis jeg er så heldig at blive trukket. :-)

  4. Tillykke :)
    Kunne godt tænke mig “Bogen om bogføring for begyndere”.

  5. Tillykke med det. Har fulgt siden en del her på det seneste.

    Kunne godt tænke mig – Bogen om bogføring for begyndere

  6. Tillykke med fornyelsen. Hvis jeg vider vil jeg gerne have “Bogen om skat for selvstændige”

  7. Tillykke med det nye layout. Jeg kunne rigtig godt tænke mig bogen om bogføring for begyndere :-)

  8. Tillykke med det nye look ! Jeg ønsker mig bogen om bogføring for begyndere :)

  9. Kære Annette, hvor er det fedt, at du deler af din viden her på bloggen! og tillykke med dit nye look. Jeg ønsker mig “Bogen om bogføring med e-conomic” ;o)

  10. Den store bogpakke!
    Hellere en helgardering end komme galt afsted!

    Dejligt stadig at nyde godt af dine mange, mange gode råd altid skrevet i et letforståeligt sprog. Det kan være svært nok at forstå ……

  11. Tillykke med det nye (og dog genkendelige!) design.
    Hvis lykkens gudinde blinker til mig, så er det Bogen om e-conomics, der står øverst på ønskelisten :-)

  12. Kære Anette

    Tilykke med det nye design.

    Jeg ønsker mig bogen om moms i Danmark.

  13. Hej Anette.
    Tillykke med det nye design . Du har udført et helt unik stykke arbejde , og jeg læser altid dine gode indlæg. Vil gerne deltage og hvis jeg vinder “bogen om skat for selvstændige ”
    Mange hilsner kim

  14. Flot design. Tillykke.
    Kan godt tænke mig “Bogen om fradrag – i erhvervsdrivende virksomheder” hvis jeg skulle være så heldig.
    Vh joyce

  15. Tak til jer alle for deltagelsen og de pæne ord. Det blev Kim Malmberg, der får tilsendt Bogen om skat. Skulle I andre have lyst til at købe lidt ferielæsning, så kan I de næste 14 dage bruge rabatkoden “give20” på regnskabsskolen.dk. Den giver 20% i rabat på bøger.

    Dbh.
    Anette

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.