Sammen med Acubiz er jeg i gang med at afprøve et nyt og ret smart rejsesystem, som skal gøre det superlet både at holde styr på kvitteringer, kreditkort og få det hele til at stemme i bogholderiet. (Personligt har jeg en idé om, at programmet kan udvides til brug i flere andre sammenhænge, men nu tager vi det lige et skridt ad gangen….)
Imidlertid er det sådan, at man næsten aldrig kommer ud at rejse som bogholder (kunder i Langbortistan søges:) – i hvert fald ikke nok til, at jeg har et Diners-, Master- eller Eurocard at betale med. Derfor kan jeg ikke afprøve tingene ordentligt.
Derfor søger jeg en iværksætter eller selvstændig, som har god gang i rejseriet og bruger kreditkort til betalingen. Du vil skulle afprøve systemet sammen med mig, og det kan der bestemt være fordele ved – omend ingen kontant afregning for din ulejlighed.
Er du interesseret – eller kender du nogen, som rejser meget og betaler med kreditkort? Kontakt mig på as@regnskabsskolen.dk.