Håndbog for nye chefer – lektørudtalelse

Så fik jeg en lektørudtalelse på “Håndbog for nye chefer”. Ikke alle bøger slipper igennem nåleøjet og bliver anmeldt, så jeg er glad og tilfreds – også fordi en god lektørudtalelse plejer at hjælpe på antallet af solgte bøger til bibliotekerne.

“Det er en praktisk orienteret bog, der ikke dvæler unødigt ved teorier eller for den sags skyld ved planlægning og strategiske overvejelser. Den giver kontante råd og et solidt indblik i regler og paragraffer, skrevne som uskrevne”, skriver Jørgen Bartholdy blandt andet i lektørudtalelsen, som du kan se i sin fulde længde her.

Regnskabsskolen sælger bogen både som e-bog og som trykt bog. Du kan læse mere og hente indholdsfortegnelse mv. her eller hoppe direkte til købssiden. Du kan selvfølgelig også låne den på biblioteket – de er begyndt at bestille og har de første klar på hylderne lige om lidt :).


Red. 2014: Bogen er udgået. I stedet kan anbefales Bogen om ansættelse og ansættelsesbeviser og Bogen om ansættelsesforholdet

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.